הדברה אורגנית

להדברה אורגנית ייתרונות רבים, אשר גורמים לה להיות מועדפת על פני הדברה כימית. אלו הם כמה מהייתרונות של הדבר אורגנית

הדברה אורגנית – לא פוגעת בסביבה הדברה אורגנית
הייתרון הגדול ביותר של הדברה אורגנית הוא כמובן העובדה שהיא אינה פוגעת בסביבה. החומרים בהם עושים הדברה אורגנית הינם חומרים אשר כבר בטבע הינם דוחי מזיקים, ולכן אין צורך להוסיף להם כימיקלים רעילים אשר מזיקים לאדמה, לבעלי חיים ולבני אדם. לחומרים של הדברה אורגנית יש רעילות נמוכה או שאין להם רעילות בכלל. כך למעשה נעשית הדברה אקולוגית. ריסוס אקולוגי משתמש בטבעו של המזיק במטרה להשמידו.

הדברה אורגנית – אין צורך בהכנה מוקדמת
מכיוון שמדובר בחומרים טבעיים אשר אינם מזיקים לאדם הרי שאין צורך בהכנה מוקדמת לפני ההדברה. אין צורך לכסות את המקרר, את התנור ואת מוצרי האוכל, אין צורך לעזוב את הבית ואין צורך לאוורר לאחר שהמדביר עוזב, מאחר ומדובר בחומרים אשר הינם בטוחים לחלוטין לבני אדם.
חשוב לציין שמאחר וזה המצב, וקיימים מוצרים שנטען שהם אורגנים למרות שהם אינם כאילו, דעו שאם המדביר אומר לכם שיש צורך לאוורר את הבית, ייתכן שהתכשיר אינו באמת אורגני. מסיבה זו חשוב לדעת מי המדביר ומה ההכשרה שלו לפני ששוכרים את שירותיו.

הדברה אורגנית – אפשר גם לבד
ישנן דרכים לעשות הדברה אורגנית באופן עצמאי ללא צורך במדביר. ישנן דרכים שאינן מזיקות לסביבה אשר עוזרות למנוע או מטפלות במזיקים. קודם כל שמירה על בית נקי ומסודר הינה אמצעי יעיל למניעת מזיקים. במקרה של מזיקים כגון עכברים ניתן לתפוס אותם גם ללא שימוש ברעל על ידי מלכודות שונות. מדובר כאן כמובן בפתרון נקודתי שאינו מבטיח מניעה של עכברים נוספים בבית. ישנם תכשירים אורגניים לשימוש אישי. הייתרון הגדול בהם הוא שאין סכנה להתבלבל במינון או לרסס במקום לא טוב ובכך להזיק לבני הבית.

שם נוסף להדברה אורגנית הינו הדברה ביולוגית, מאחר ומדובר בהדברה אשר מסתמכת על הביולוגיה של היצור והחומרים הטבעיים אשר דוחים אותו.

עוד הדברה נהדרת אשר אינה פוגעת בסביבה הינה הדברה אלקטרונית. זו היא הדברה אשר משתמשת במכשירים חשמליים כדי להרחיק את המזיקים מהסביבה.

כמובן, אם כל הדברים האלו נכשלו, תמיד אפשר לקרוא למדביר. הדברה יכולה להיות יקרה לפעמים בהתאם לגודל הבית, אולם, המחיר שווה את זה כדי לא להתקל בנמלים, מקקים ועכברים בבית.

ריסוס אורגני הוא סוג הדברה שהולך ומקבל תשומת לב ככל שהמגמה הירוקה מתחזקת בתודעתם של אנשים. כדי להיות בריאים עלינו לחיות בסביבה ירוקה ולעשות הדברה ירוקה. החומרים האורגנים אינם פוגעים באדמה ולכן מקבלים עדיפות רבה בעת ההדברה.