ריסוס אקולוגי

ריסוס אקולוגי הוא ריסוס אשר משתמש בחומרים מן הצומח אשר אינם מזהמים את הסביבה ואשר מהווים גורם טבעי לדחיית או השמדת מזיקים. ניתן לבצע ריסוס אקולוגי בכל חלקי הבית ארונות אבטיה, פאנלים, כיור, פתחי ביוב ובחצר, בנוסף אין צורך לפנות את הבית בעת הריסוס או אחריו.

ריסוס אקולוגי הוא ריסוס מומלץ מאחר והחומרים אשר בהם משתמשים הם חומרים אשר אינם מזיקים לבריאות האדם בניגוד לחומרים הנעשים בעתה שימוש בחומרי הדברה כימיים. ריסוס אקולוגי יכול להשתמש בחומרים אשר משמידים את המזיקים או בחומרים אשר מרחיקים את המזיקים אך לא משמידים אותם.

מדוע כדאי להשתמש בריסוס אקולוגי?
ריסוס אקולוגי הוא חלק מהדברה אקולוגית, הדברה אורגנית, הדברה ירוקה וסוגים נוספים של הדברה אשר מטרתם הינה גם להשמיש או להרחיק את המזיקים וגם להימנע מנזק לסביבה, בעלי החיים והאדם.
ככל שעובר הזמן המדע מגלה כמה רעילים הם חומרי ההדברה הכימיים, שהם מזיקים לאדמה והסביבה ושדווקא המזיקים הם אלו שהולכים ומפתחים הנגדות לחומרים שבאיים להשמידם. מסיבה זו כדאי מאוד לעבור לריסוס אקולוגי.
ריסוס אקולוגי וצורות אחרות של הדברה ירוקה
ריסוס אקולוגי יכול להיות לעיתים יקר יותר מאחר ומדובר בומרים אשר חלקם יקרים יותר. במקרה כזה ניתן לשלב בין סוגים שונים של הדברה במטרה ליעל את ההדברה ולהפחית עלויות. יחד עם ריסוס אקולוגי ניתן להוסיף הדברה אלקטרוניתלדגומא. מדובר מבכשירים אלקטרונים אשר באמצעים שונים מבמבלים ופוגעים במזיקים ואלו מתרחקים מהמקום. ייתן ושילוב של כמה שיטות הדברה יחסכו קצת בכסף.

ריסוס אקולוגי – העתיד של הדברת מזיקים
יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש בסוגים של הדברה ירוקה, הדבר מבטיח שהמחקר בנושא יתפתח, ימצאו חומרים חדשים ויעילים טובים והמחירים ילכו וירדו ככל שתגדל התחרות בשוק.
אחד הדברים הטובים ביותר בסוגכזה של ריסוס הוא כמובן העובדה שאין צורל בהכנה מוקדמת. מאחר והחומרים אינם מזיקים לאדם, ילדים, בעלי חיים או הסביבה, הרי שאין צורךלהוציא ילדים ובעלי חיים מהבית או לדאוג למקום לשהות בו לאחר הריסוס.

חשוב להדגיש בפני המדביר שאתם מעוניינם בריסוס אורגני אשר אינו מזיק לסביבה, על מנת שידע באילו חומרים להשתמש.