ריסוס אורגני

ריסוס אורגני הוא ריסוס המתמש בחומרים מהטבע בלבד על מנת להשמיד או להרחקים מזיקים שונים.

איפה אפשר וכדאי להשתמש בריסוס אורגני?
כדאי מאוד להשתמש בריסוס אורגני בדירות מגורים ובתים פרטיים. במקומות בהם נמצאים בני אדם השימוש בחומריים כימיים יכול להיות מסוכן במיוחד. הדבר נכון אף יותר במקומות בהם יש בעלי חיים קטנים ופעוטות אשר רגישים יותר לחומרי כימיים מסוכנים.

הייתרון הגדול הנוסף בשימוש בריסוס אורגני הוא העובדה שאין צורך לפנות את המקום בעת הריסוס או לאחריו. אמחר והחומרים אינם מזיקיםהרי שאין צורך לאוורר את הבית ולהימנע מהשהות בו.
כאשר עושים ריסוס לחצר כדאי לעיתים קרובות לעשות ריסוס אורגני מאחר ומדובר במקום בו יכולה להיות נוכחות כבד של חיות מחמד ובני אדם.
ייתרון זה הופך את הריסוס האורגני להכרחי במפעלים, משרדים ועסקים בהם סגירת המקום לכניסת בני אדם למספר שעות או ימים יכול להביא להפסדים כספיים משמעותיים. כך, ריסוס אורגני חזק מאוד בתחומים כגון הדברה לעסקים.

ריסוס אורגני מתרחש רבות בעסקי המזון מאחר ושם הסכנה גדולה אף יותר. אסור בתכלית האיסור שחומרים כימיים יפוזרו במטבחים של מסעדות וקיטריינג, ולכן ריסוס אורגני הינו רצוי במיוחד במקומות כאלו.

מקומות נוספים בהם יש שימוש נרחב בריסוס אורגני הוא מקומות כגון בתי אבות ובתי חולים. הבריאות של הדיירים במקומות אלו בדרך כלל גם כך אינו במיטבה ולכן חשוב מאוד לא לערער את בריאותם על ידי החשיפה לחומרים כימיים מסוכנים.

לאיזה מזיקים ניתן לעשות ריסוס אורגני?
לרוב המזיקים כיום ניתן לעשות סוג מסויים של הדברה או ריסוס אורגניים, ירוקים, טבעיים או שאינם פוגעים בסביבה.

הדברת גו’קים והדברת תיקנים למשל ניתן לעשות באמצעות ריסוס אורגני– במקרה של תיקנים ניתן או לפזר פיתיונות ג’ל אשר עשויים מחומרים טבעיים. גם כאשר מרססים ככנגד נמלים ניתן להשתמש בריסוס אורגני.

כמובן השיטות של הדברה אורגנית ידידותית לסביבה והשיטות אשר באמצעותן ניתן לטפל במזיקים הולכות ומתרבות. כך עטלפים,יונים, ציפורים, עכברים, חולדות, וסוגים נוספים של מזיקים ניתן להשמיד או להרחיק באמצעים שאינם פוגעים בסביבה כגון הדברה אלקטרונית, הדברה ירוקה, מלכודות, פתיונות וסוגים אחרים של הדברה שאינם עשויים מרעלים כימיים.