הדברה לעסקים

עסק הוא מקום אשר פועל באופן רציף. לא ניתן לסגור את המשרד ליום שלם רק כדי לבצע הדברה. מצד שני, כמקום עבודה וכנותן שרות העסק מחוייב לשמור על הגיינה בסיסית ולדאוג לכך שלא יהיו מזיקים בעסק. הדברה לעסקים היא הדברה המתמחה במתן פתרונות לעסקים גדולים כקטנים אשר לא יכולים לעצור את עיסוקם כדי לבצע הדברה חד פעמית. לכן, בדרך כלל כאשר מדובר בהדברה לעסקים מדובר בהדברה אשר מתרחשת באופן קבוע, בין אם פעם בשבוע, פעם בחודש או כמה פעמים בשנה.

רוב ההדברה לעסקים נעשית באמצעות הדברה ירוקה. חוץ מהיותה בריאה לסביבה, צורת פעולה זו היא היעילה ביותר. מכיוון שלא ניתן להפסיק את העבודה ומעוניינים שההדברה תעשה כאשר העובדים נמצאים במשרד, או כך שיוכלו לחזור לעבוד אחרי כמה שפחות זמן הרי שהדברה ירוקה היא הפתרון הטוב ביותר. הדברה ירוקה היא בעלת רעילות נמוכה או ללא רעילות כלל, ולכן האדם יכול לחזור לאזור ההדברה מיד לאחר התייבשות החומר ואין צורך לחכות שעות או לאוורר לאחר מכן.

הדברה לעסקים חשובה בכל סוג של עסק, אולם הדבר חשוב בעיקר בעסקים אשר עובדים מול בני אדם. אולמות אירועים, מלונות, בתי חולים בתי אבות ומסעדות הם מקומות בהם יש את כל התנאים לנגע של מזיקים. מדובר במקומות בהם יש אוכל רב וצפיפות של בני אדם, דבר המבטיח את קיומם של המזיקים.

סוג העסק משפיע כמובן על אופי ותכיפות ההדברה לעסקים. הדברה לעסקי מזון היא הדברה שנעשית באופן תכוף ומתרכזת בעיקר בג’וקים ונמלים, אם כי כמובן גם מזיקים אחרים מקבלים התייחסות.

הדברה לעסקים צריכה מעבר לטיפול נקודתי לעקוב אחר המצב בעסק ולדאוג שאין התרבות לא נשלטת של מזיקים. הדברה לעסקים גם עוסקת בפעולות מניעה ואחזקה שוטפות, כאשר בכל עונה יש התרכזות במזיק אשר זו העונה בה הוא בדרך כלל מופיע.

לבתי עסק אסור להתעלם מצד חשוב זה של העסק. חוסר שמירה על הגיינה וסניטציה עלול להשפיע באופן רע מאוד על המוניטין של העסק, להרחיק לקוחות ולהסיט את ריכוזם של העובדים מעבודה יעילה וטובה.