הדברת נמלים

הנמלים הינם חיות חברתיות בעלות ארבעה גלגולי חיים: ביצה, רימה, גולם, נמלה. המלכה של הקן שולטת על התנהלות הקן והיא זו אשר פוקדת על הפועלות לצאת לחפש אוכל, להאכיל את הזחלים ולטפל בה.

כצד מגיעות הנמלים לביתנו?
דבר ראשון הבתים נבנים מראש מחול בו כבר יש קני נמלים. הנמלים מתחילות להתפשט על ידי נשיכה וחירור של הפנלים ושל החיבורים של החרסינות וכך הן יוצאות מבסיס הבית ומהקיר. בנוסף המלכה יכולה ביום הזיווג לעוף וכך היא מגיעה אל הבית או הדירה נכנסת לאיזשהו סדק ומתחילה להתרבות. נמלים יכולות לטפס על קירות ולכן יש להן יכולת להגיע גם אל דירות שנמצאות גבוה. לא לשווא נמלים נחשבות לסמל של שיתוף פעולה, אם הן מוצאות שלל טוב, הן יביאו גם נמלים נוספות. הדברת נמלים

זו הסיבה שללא הדברת נמלים בכמה רגעים בהם השארנו את הצלחת עם השאריות על השיש, הצלחת מתמלא בנמלים. הנגע יכול להיות כל כך מקיף עד שלא ניתן להשאיר דבר מחוץ למקרר. ללא הדברת נמלים הנמלים מגיעות גם אל המזווה והארונות ויש להנם את היכולת לפורר ולחדור אל שקיות פלסטיק, כך יוצא שכל אוכל שאינו מוגן על ידי מתכת או במקרר, אינו בטוח.

הדברת נמלים
מהמבנה החברתי של הנמלים מיד ברור שהמלכה היא המפתח להדברת נמלים אפקטיבית. כל עוד המלכה נמצאת היא תמשיך לייצר עוד ועוד ביצים, והקן ימשיך להתקיים וכך למעשה לא הצלחנו במשימת הדברת מזיקים. לכן, ריסוס ביתי אשר הורג נמלים, אינו מספיק. זה הוא פיתרון זמני בלבד, אשר הורג את הנמלים העובדות. הנמלים יחזרו ברגע שההשפעה של ריסוס נמלים תתפוגג. פיתרון יעיל הוא השימוש בפתיונות רעילים. מאחר והנמלה תמיד חוזרת אל הקן, ניתן להשתמש בכך כדי להשמיד את הקן. הרעל אותו נרצה לפזר הוא רעל איטי שהנמלה תיקח אל הקן ותאכיל בו את המלכה. מדובר כאן בצורה חסכנית של שימוש ברעל ובחומר כימי. אין צורך לפזר בכל הבית את הרעל, אלא אל ורק בנקודות אסטרטגיות בהן אנחנו יודעים שהנמלים נמצאות. סוגים שונים של נמלים מגיבים באופן שונה לפתיונות אלו. ישנם קנים אשר מושמדים תוך 24 שעות עד שבוע. לאחרים הדבר לוקח מעל ארבעה שבועות ודורש שימוש בפיתיונות שונים.