הדברת פשפשים

פשפשים הם חרקים אשר נצאים בעיקר באזורים בהם יש חיות מחמד רבות אולם לא רק. הפהפשיפ מזיקים מאד לחקלאות ולבני האדם. הפשפש שמזיק לאדם באופן הבולט ביותר הוא פשפש המיטות אשר שמו מגיע מהעובדה שהוא נמצא במיטות, מזרונים ורהיטים אחרים. הפשפשיפ נפוצים במקומות עניים וצפופים בהם רמת הניקיון ירודה. הפשפשים הינם מוצצי דם והם נוטים להיטפל בעיקר לחיות מחמד, אך הם לא ימנעו מבני אדם. עקיצה של פשפש גורמת לגירוד קשה.

סימנים להימצאותם של פשפשים
כדי שנוכל להימנע מהדברת פשפשים ונוכל לעשות מניעת פשפשים עלינו לדעת מה הם הסימנים להימצאותם של פשפשים.
ההאינדיקציה החזקה ביותר להימצאותם של פשפשים היא כמובן סימני עקיצה על החזה והצוואר בעיקר וגירוד קשה. מעבר לסימנים על גופנו ניתן לזהות גם סימני דם על הסדינים וכתמים של הפרשות על הקירות. אל תצפו לראות חרקים קופצים וכך לזהות את הפשפש. בניגוד לפרעוש  הפשפש לא מקפץ וגם אינו מסוכן ומעביר מחלות כמוהו. אולם, ברגע שהפשפש מתשלט על האזור קשה מאוד לעשות לו הדברת פשפשים.

הדברת פשפשים – המניעה
על מנת להימנע מפשפשים או על מנת לעשות הדברת פשפשים ביתית כאשר המכה עדיין לא קשה מידי יש לשאוב את כל המקומות הנגועים כגון רהיטים, ספות, מזרונים, סדינים, שמיכות ועוד. יש לכבס את המצעים והשמיכות ולייבש אותם באור שמש. חשוב מאוד לשמור על ההגיינה של בעלי החיים, לספר אותם ולרחוץ אותם לעיצים קרובות. ניתן להשתמש גם בתכשירים שונים כנגד פשפשים על בעלי החיים. חשוב להתאים את התכשיר לבעל החיים. חתולים רגישים מאוד לתכשירים אלו, ושימוש בנגד פשפשים של כלבים על חתולים עלול להעיל אותם.

הדברת פשפשים

הדברת פשפשים יכולה להיות הדברה קשה מכיוון שמקומות המחבוא של הפשפש הינם סדקים ומרווחים צרים מאחר והוא רגיש לאור. הפשפש יוצא ממקומות האפלים רק כאשר יורד החושך. היכולת שלו להתחפר עמוק בתוך הסדקים מביאה לתוצאה שהפשפש מצליח לשורד לעיתים את הדברת הפשפשים. מאחר ומדובר בחומרים ריעלים חשוב לא להשתשמש בכמוויות גדולות מידי של חומרי הדברת פשפשים גם אם משמעות הדבר טיפול ארוך יותר.