הרחקת ציפורים

כאשר מדברים על הרחקת ציפורים מדברים בעיקר על הרחקת יונים. יונים מהוות מפגע רציני בערים בהן הן מלכלכות בניינים ואף מביאות להחלדה הדרגתית שלהם. המחלות שיונים מעבירות נעות ממחלות קלות בהן אנחנו כלל לא מרגישים ועד למחלות מסוכנות שיכולות להביא לפגיעה תמידית ואף למוות. מסיבה זו הרחקת ציפורים היא דבר חשוב כל כך.

אמצעים להרחקת ציפורים
קודם כל חשוב לציין שכאשר אומרים הרחקת ציפורים בניגוד לסוגי הדברת מזיקים אחרים כאן לא מדובר בהרעלה והרג של הציפורים. כמו בנחשים, יונים ומספר מזיקים אחרים כך גם במקרה זה, כאשר אומרים הרחקת ציפורים אכן מתכוונים להרחקה ולא להשמדה. לכן, האמצעים להרחקת ציפורים הינם שונים מאמצעי להדברת עכברים והדברת ג’וקים לדוגמא.

הרחקת ציפורים – הדברה אלקטרונית
הדברה אלקטרונית להרחקת ציפורים משתמשת במכשירים אלקטרונים שונים אשר פולטים קולות אשר מפחידים את הציפורים. הקולות המושמעים הינם קולות של עופות דורסים.

הרחקת ציפורים – אמצעים נוספים
אמצעי אחר להרחקת ציפורים הינו הצבת דחליל בצורה של עוף דורס. קיימת טענה ששיטות אלו לא מאוד יעילות לאורך זמן מכיוון שבסופו של דבר הציפורים מתרגלות אליהם ואז אמצעים אלו של הרחקת ציפורים מפסיק להיות יעילים.

אמצעים נוספים להרחיק את הציפורים מהבניינים הינה להציב רשתות מסוגים שונים בפתחי אוורוור, סביב מרפסות, במקומות בהן הציפורים נוהגות לשבת. הרשתות חוסמת את האזור והציפורים לא יכולות להגיע לאזור הקינון שלהן. כאשר מדובר ברשתות יש רמות שונות של רשתות. ישנם רשתות שעשויות מחומרים אשר עמידים לשמש, דבר הגורם לשחיקה שלהם להיות יותר איטית.
דרך נוספת להרחקת ציפורים הינה להציב דוקרנים במקומות בהם הציפורים נוהגות לנחות על הבניין, אם הציפור לא יכולה לנחות על הגג, היא תמצא לעצמה מקום קינון אחר.

ציפורים הינן חיות נחמדות עליהן אנחנו נהנים להסתכל ולכאורה נראה שאינן מזיקות. אולם, הנזקים שעלולות חיות אלו לגרום לתשתיות של שטח עירוני הינם גדולים וחמורים ולכן יש להתייחס לצורך בהרחקת ציפורים ברצינות רבה.

ציפורים רבות ויונים בעיקר מתרבות באופן מהיר מאוד ולכן אין לנו ברירה אלא לאלץ אותן לעבור למקום אחר ולא להתיישב באזור שלנו, זו למעשה מטרתה של הרחקת ציפורים.