הדברת פרעושים

משהו מציק לכם, אתם מגרדים, משהו שוב מציק לכם, אתם שוב מגרדים – בסוף אתם מעיפים מבט ורואים שיש עליכם פרעוש. במקום שבו יש פרעוש אחד יש הרבה פרעושים. בייחוד כאשר יש בעלי חיים בבית. הפרעושים הם חרקים מוצצי דם, הפרעושים הינם נושאי מחלות ולא פעם הם גורמים לפריחה בעור. נקבת הפרעוש יכולה להטיל עד 200 ביצים בחודש, לכן, במקום בו יש פרעוש אחד סביר להני שיש עוד מאות פרעושים, אשר יגיעו במהירות מדהימה לאלפים, עשרות אלפים ועוד. לכן, הדברת פרעושים שאסור להתמהמה עימו. מרגע זיהוי הבעיה יש להזמין מדביר כמה שיותר מהר.

הדברת פרעושים – הדברה מונעת
כדי להימנע מפרעושים יש לנקות היטב ובאופן קבוע את בעלי החיים, ואת מקומות המרבץ שלהם. בנוסף יש לשאוב את השטיחים והספות מאחר ואלו מקומות בהם אוהבים הפרעושים להתחבא ולטפס על בני האדם כשאלו יושבים על הספה. שואב האבק בו משתמשים צריך להיות חזק במיוחד. כדאי להשתמש בשואב אבק בשקית אבק חד פעמית ולרסס בתוכה בחומרים נגד פרעושים, על מנת להבטיח את חיסול הפרעושים. לאחר מכן יש להרחיק את השקית מהמקום, כדי למנוע מהרעלים להשפיע על הסביבה שלנו ולוודא שפרעושים שהצליחו באופו כלשהו לשרוד, לא ישובו. דרכים נספות למניעת פרעושים הינן ייבוש מאגרי מים עומדים, סילוק גרוטאות וספות ישנות אשר עלולות להוות מקומות אידאלים למדגר של פרעושים.
בעיית הפרעושים והצורך בהדברת פרעושים אינם יחודיים לאנשים עם חיות מחמד. גם לאנשים שאין להם בעלי חיים יכולים להיות פרעושים מכייוון שפרעושים נמצאים כמובן גם על חיות רחוב.

הדברת פרעושים – הדברה בשלבים
הדברת פרעושים נעשית בדרך כלל בשני שלבים. שלב הראשון יש להשתמש בחומרי הדברה אשר פועלים על פרעושים. בשלב השני יש להשתמש בחומרי הדברה אחרים אשר פועלים על הביצים. חומרים אלו הינם תכשירים מווסתי גידול המונעים את השלמת הגלגול, כלומר את הופעת הפרעושים הבוגרים. חומרים אלו מדבירים ביצים וזחלי פרעושים. החלק השני של ההדברה הוא חלק חשוב, קצב ההתרבות של פרעושים הינו מהיר מאוד, ולכן אם לא הורגים גם את הביצים, בעיית הפרעושים תחזור במהירות.