הדברת זבובים

הזבוב:
ישנם כמה סוגי זבובים בישראל, כאשר המוכר ביותר הוא כמובן זבוב הבית. זבוב קשור לבניה אדם ולזבל האורגני, כגון שאריות אוכל, אותו בני האדם מייצרים. אורך גופו של של זבוב הינו בין 5-7 מ”מ. נקבת זבוב הבית יכולה להטיל במהלך חייב הקצרים בים 1000-1500 ביצים, דבר המבהיר כמה מהר יכולה להפוך הטרדת הזסבובים לבעיה רצינית וחמורה.
משך מחזור החיים של הזבוב תלוי בטמפרטורה של הסביבה מאחר והזבוב רגיש לטמפרטורה קיצונית. לביצה לוקח כשבוע להפוך לזבוב בוגר, כאשר לאחר מכן הזבובי יחיה בין שבוע לשלושה שבועות.
הזבוב הינו נשא של טפילים ומחלות שונות ולכן חשוב מאוד לטפל בבעיית הזבובים המתעופפים בבית.

הזבוב הינו אחד המזיקים המטרידים ביותר והקרובים ביותר לאדגם. לכן הדברת זבובים הינה סוג של הדברת מזיקים מהמבוקשות ביותר. ישנן שיטות שונות להדברת זבובים, חלק מהשיטות להדברת זבובים מתאימות לטיפול ביתי ומקומי, כאשר בעיית הזבובים עדיין קטנה. צורות הדברת זבובים אחרות נדרשות כאשר הבעיה הפכה למטרד רציני אשר מהווה זכנה ומפגע תברואתי.

מלכודות דבק:
הדברת זבובים באמצעות מלכודות דבר נעשית פשוט על ידי כך שהזבובים נדבקים אל המלכודת, ולבסוף מתים. למלכודות זבובים אין ריח רע והן אינן רעילות ולכן הן מהוות דרך בטוחה וירוקה להדברת זבובים.
מלכודות דבק חשוב לשים במקומות ללא אבק, מאחר ואבק מוריד את יעלותה של המלכודת. בנוסף חשוב לשים לב שמדובר בדבק חזק מאוד ולכן חשוב להרחיק את המלכודת מילדים ובעלי חיים. כדי להימנע מלשים את המלכודת במקום בו עלולים לדרוך עליה בלי לשים לב.
מלכודת זו יעילה בעיקר כאשר מטרד הזבובים עדיין אינו גדול.

מלכודות קונוס:
גם אמצעי הדברת זבובים זה אינו רעיל. באמצע המלכודת ישנו פיתיון אשר מושך את הזבובים אל תוך המלכודת. מדובר במלכודת הבנויה באופן כזה שהזבובים נכנסים אליה בקלות, אך לא מצליחים לצאת ממנה לאחר מכן.
יש לפזר מספר מלכודות במרווחים קבועים על מנת שהמלכודות יהיו יעילות. חשוב לשים לב שמלכודות אלו דורשות תחזוק מאחר ויש לרוקן את גופות הזבובים ולשים פתיונות בתוך מלכודת הקונוס.

הדברת זבובים:
כאשר אמצעים אלו אינם מספיקים כנראה שהמטרד הינו רציני מספיק כדי לקרוא למדביר מקצועי. כאשר בוחרים מדביר חשוב לדעת שניתן להדביר זבובים בחומרים כימים, אורגנים וירוקים שונים ויש לבחור את החומר אותו אתם מעדיפים. ההדברה של זבובים נעשית בעיקר על ידי זיהוי מקומות בעיתיים כגון פחי אשפה ופתחי ביוב וריסוס באזורם. חשוב להבחין שכאשר עושים הדברת זבובים יש לטפל הן בזבובים הבוגרים והן ברימות ובביצים, דבר הנעשה באמצעי הדברה שונים.