הדברת חרקים

הדברת חרקים היא שם כולל להדברה של סוגים רבים של מזיקים אותם אנחנו לא אוהבים. הדברת נמלים, יתושים, זבובים, פרעושים, פשפשים, הדברת תיקנים והדברות מסוגים רבים נוספים נוטות להיכנס תחת ההגדרה של הדברת חרקים. עם זאת חשוב לשים לב שלכל אחד ממזיקים אלו הדברת מזיקים מסוג אחר. חלקם יש להשמיד בחומרים רעילים, אחרים ניתן להשמיד גם בסוגי הדברה אורגנית והדברה ירוקה למיניהם. בחלקם יש צורך להרוג את כל החרקים, באחרים חיסול המלכה יגרום להדברת הקן כולו.

על מנת למנוע הדברת חרקים בבית, אשר לעיתים דורשת פינוי של הבית למספר שעות, ניתן לעשות פעולות מניעה, אשר אם לא ימנעו לגמרי את הצורך במדביר, לפחות יצמצמו את רמת המפגע.

הדברת חרקים – כיצד ניתן להימנע? הדברת חרקים
אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות כדי לעשות מניעה של הדברת חרקים הוא לשמור על הניקיון. חרקים מסוגים שונים נמשכים אל שאריות אוכל, קופסאות פתוחות, פח גולש ופירורים על השייש. דבר זה יוצר לעיתים קרובות שיירות של נמלים או נחילים של יתושים אשר מסרבים לעזוב את הבית. על מנת לעשות הדברת חרקים מונעת, פשוט הקפידו להכניס אוכל למקרר, לכסות את הפח, לשטוף את השייש ולשמור על רמת ניקיון סבירה בבית.

דבר אחר שיש לעשות כאמצעי מניעה להדברת חרקים הוא לדאוג שהבית אינו מהווה איזור מחיה מושך לחרקים. הניקיון מונע את מקורות האוכל, דאגה לסתימת נזילות של מקורות מים בבית ובחצר,תוודא שלא יהיו גם מקורות מים. הדבר יאלץ מזיקים וחרקים שונים לעזוב את המקום מחיפוש אחר מקורות מים.

מאחר וחיות מחמד מושכות חלק מהחרקים, כדאי מאוד לדאוג שבעלי החיים ומקומות הישיבה המועדפים עליהם נקיים ומסודרים. כדי להימנע מהדברת חרקים כגון פרעושים, פשפשים וקרציות, הקפידו לשטוף את הכלבים והחתולים, לעשות להם טיפול נגד מזיקים ולספר את הפרווה שלהם. הדבר יקשה על הגעתם של חרקים אשר משתמשים בבעלי חיים כפונדקאים. על מנת לבצע הדברת חרקים מסוגים אלו באופן יסודי כדאי גם לאוורר ולשאוב ספות, סדינים, מזרונים שמיכות ומקומות נוספים שפרעושים ופשפשים אוהבים להיות בהם.

חרקים קטנים טובים מאוד בכניסה לסדקים הקטנים ביותר בבית. כל חור ופתח יכולים להוות דלת לחרקים אלו. לכן לפני שאתם מגלים שיש לכם צורך בהדברת חרקים הקפידו שהבית יהיה נקי מסדקים בפאנלים, קירות, נקודת המפגש בית הקיר לגג ועוד. אלו מקומות בהם נמלים, צרעות פשפשים וחרקים רבים נוספים אוהבים להסתתר.

לאחר שעשיתם כל זאת ואתם מגלים שעדיין יש לכם מפגע חמור, כדאי לקרוא למדביר מקצועי אשר יעשה לכם הדברת חרקים.