הדברת עכברים

עכברים הם יונקים קטנים אשר חיים בסביבת בני האדם. הטורפים של העכברים הינם חתולים ונחשים. על מנת להתמודד עם העכברים האדם ביית את החתול. המצאותם של עכברים בבית עלולה למשוף גם את הטורף שלהם –הנחש.
בנוסף עכברים ידועים בכך שהם יכולים להעביר מחלות והנזק שהם יכולים לעשות בבית הוא גדול מאוד מאחר והם יכולים לכרסם דרף קירות, רהיטים ואף לחורר את צינורות הגז, החשמל והמים. המבנה המיוחד של העכבר מאפשר לו לחדור דרך חורים בגודל 4 מ”מ. מסיבה זו יש לדאוג להדביר העכברים מוקדם ככל האפשר.
הדברת עכברים אפשר לעשות הן באמצעות הדברה כימית הן באמצעות הדברה אלקטרונית לעכברים.הדברת עכברים

הדברה כימית
הדברת עכברים נעשית באמצעות מלכדות סקרנות, קפיץ, תיבות האכלה. בתוך דברים אלו מפוזר באופן מבוקר רעל. הרעל יכול להיות בצורך אבקה, גרגרים וצורות נוספות. ניתן לבצע הדברה גם באמצעות ריסוס. מדובר בחומרים רעילים ולכן יש לאכסן מוצרי מזון ולפנות את הבית בעת הדברת עכברים מסוג זה. לאחר מכן, יש צורך לפנות את גופות העכברים.

הדברה אלקטרונית
ניתן לעשות הדברת עכברים גם באמצעות הדברה אלקטרונית. הדברה אלקטרונית לעכברים נעשית באמצעות מכשיר אשר מפיק גלי קול בתדרים גבוהים. בני האדם לא שומעים צדרים אלו, אך העכברים רגישים אל תדרים אלו מאוד. מדובר במכשירים אשר יכולים לעבוד על בטריה או על חשמל ולא פוגעים בחיות המחמד. חשוב לשים לב שהמכשירים דורשים לעיתים קרובות שטח פתוח וללא חפצים חוסמים. כמו כן חשוב לשים לב שטווח ההשפעה של המכדיר הוא מוגבל ולכן ייתכן ויהיה צורך ביותר ממכשיר אחד על מנת לחסות את כל השטח.

הדברת מזיקים המתמקדת בעכברים הלכה והשתנתה עם השנים, יחד עם ההכרה בכך שרעל העכברים יכול לגרום נזק גם לאנשים ולסביבה. כיום, עדיין נעשה שימוש ברעלים, אך השימוש הינו מבוקר ומוגבל. בנוסף, כפי שניתן לראות למעלה התפתחו שיטות שאינם כוללות שימוש ברעלים. שיטות אלו גם מתאימות לאוהבי חיות המתנגדים להרג של מזיקים, מאחר והדברה אלקטרונית אינה הורגת את המזיק אלא רק מרחיקה אותו מהמקום.