הדברת עש

עש
העש הינו ממשפחת הפרפראים אך אינו פרפר. העש הפועל בשעות הלילה. המזון של זחל העש הוא בדי צמר, כותנה, פירות, פיטריות ועוד ולכן זחל העש פוגע בגידולים ובבדים, דבר אשר הופך אותו למטרד לבני אדם. למעשה העש עצמו לא פוגע בגידולים ובבדים, רק זחל העש עושה זאת. חשוב לשים לב שיש עשים שמועילים לאדם, תולעת המשי, לאחר שהיא הופכת לפרפר הינה סוג של עש. העש מאבק פרחים שונים ולכן נחשב לחלק חשוב מהמערכת האקולוגית.

כיצד מזהים את הצורך בהדברת עש? הדברת עש
ניתן לדעת שיש בבית בעיה של עש כאשר מזהים חורים וסימני כרסום על הבגדים. בנוסף ניתן לזהות גלמים, זחלים ופרפרי עש בארונות הבגדים ובסביבה. לעיתים ניתן לזהות גם פקעות, קורים הפרשות ונשלים של העש. כל אלו הם אינדיקציה לכך שיש זחלי עש ועש בארון. אם אינכם מוצאים אותם נסו להתסכל בעומק הארון. העש רגיש לאור ולכן סביר להניח שניתן יהיה למצוא רמזים לקיומו בחלקים העמוקים של ארון הבגדים.

פעולות מניעה כדי שלא נצטרך הדברת עש
על מנת לשלא נאלץ להזמין מדביר מקצועי להדברת עש עלינו לדאוג לאוורר ולנקות את ארון הבגדים שלנו אחת לתקופה. בנוסף יש להכניס אל הארון רק בגדים אשר עברו כביסה והינם נקיים. ניתן גם לרכוש תכשירים שונים אשר מטרתם היא הדברת עש ולהשתמש בהם על פי ההוראות. תכשירים אלו עובדים לזמן מוגבל בלבד ולכן חשוב לקרוא היטב את הוראות השימוש בהם. דרך נוספת להימנע מהצורך במדביר מקצועי להדברת עש היא לדאוג לאכסן אוכל בכלים סגורים בלבד ולנקון באופן יסודי אזורי אחסון.

הדברת עש
הדברת עש נעשית אמצעות ריסוס אזורים נגועים באמצעות חומרי הדברה. דרך נוספת לעשות הדברת עש היא באמצעות שימוש באבוקת עשן, ערפול קר או איוד בגז. צורת הדברת עש אלו נעשות במקרים קיצוניים בלבד בהם הריסוס לא הועיל מאחר והן מזיקות לבריאות.

אנחנו כאן בפורטל מזיק נאסוף למענכם את כל המידע אודות הדברת עש כמו גם הדברת מזיקים אחרים. כאן גם תוכלו לבחור את המדביר שיפתור לכם את הבעיה.