הרחקת יונים

יונה היא אולי סמל לשלום, אולם כדאי מאוד שהיונה תסמל זאת מרחוק. הרחקת יונים הוא דבר הכרחי לשמירה על שלמות הבית ובריאות דייריו. חשוב לשים לב שמדובר בהרחקה של יונים ולא בהריגתם. הרחקת יונים

הנזקים שעושה היונה
יונה ממוצעת אוכלת כ 50 גרם של זרעים ביום. אם נכפיל את הדבר במליוני יונים הרי שנגלה שהנזק שנעשה לשדות חקלאיים ברחבי הארץ הוא עצום. כמו כן יונים מתגוררות בקרבה אחת לשניה דבר אשר יוצר פסולת רבה. לשלשת של יונים יוצרת ריח רע מאוד ומעבירה מחלות. לשלשת זו מהווה מקום מדגר מעולה לטפילים אשר בתורם עוברים אל בני האדם, בעלי החיים והסביבה. לשלשת של יונים הינה כל כך חזקה עד שהיא גורמת להרס של מתכות. ניתן לראות שהרחקת יונים היא דבר חשוב וקריטי על מנת לשמור הן על השטחים החקלאים והן על הבתים.

מחלות שמועברות על ידי יונים לבני אדם
אחת הסיבות לכך שהרחקת יונים היא נושא כה חשוב היא מכיוון שיונים מעבירות מחלות לבני אדם. האנשים שבעיקר מושפעים ממחלות שיונים מעבירות הינם ילדים צעירים מתחת לגיל שלוש ומבוגרים מעל גיל שישים. שתי הקבוצות הינן קבוצות שמערכת החיסון שלהן חלשה יחסית. יונה יכולה להעביר לאדם מחלות בקטריאליות, פטריות, מחלות ויראליות. המחלות הינן מגוונות ויכולות להיות קלות מאוד כגון גירוד בלבד ועד מחלות אשר משפיעות על הריאות, הפרקים, הלב, יכולות לגרום להפלות או ללידה מוקדמת. כמו בכל מחלה, מחלות שאינן מטופלות בזמן יכולות לגרום לנזק וכאב רב ואף למוות. 

שיטות להרחקת יונים
ישנן מספר שיטות להרחקת יונים. שיטה ראשונה היא כמובן רשת להרחקת יונים אשר נפרסת ליד חלונות או מקומות מוסתרים כגון כוכים ופינות של בנינים. שיטה נוספת להרחקת יונים היא דוקרנים אשר מפוזרים באזורי הקינון של היונים. הדבר מרחיק את היונים והן מוצאות מקום קינון אחר.

כאשר מדברים על הרחקת יונים מדברים על הדברת מזיקים ידידותית, אשר לא פוגעת ביונה אלא רק מרחיקה אותה ממקומות בהם היא עלולה לעשות נזק לרכוש, לשטח חקלאי או להעביר מחלות לבני אדם. כלומר כל האמצעים לעשות הדברת יונים הם אך ורק אמצעים העוזרים לעשות גירוש יונים, אשר אינו פוגע ביונים.