הדברת קרציות

קרציות הן מראה מוכר לכל אדם בעל שטח חקלאי,  בית קרקע או בעל חיות מחמד. הקרציה היא טפיל אשר ניזון מדמם של יונקים, זוחלים, עופות ודו-חיים. הקרציות יכולות להעביר מחלות אל בני אדם כאשר המחלות המפורסמות ביותר הן קדחת הבהרות וקדחת המערות.

דרכים למנוע קרציות
לפני שפונים להדברת קרציות ניתן לעשות מספר דברים אשר ימנעו קרציות. כיסוח הדשא הוא דרך טובה למנוע את הגעת הקרציות. הרחקת מכרסמים מאזור הבית גם היא דרך טובה מניעת קרציות. המכרסמים נגועים פעמים רבות בקרציות ולכן פינוי אשפה ובניית גדר יכולים למנוע את הגעת הקרציות. כדי למנוע מקרציות להגיע אל הבית יש לאטום פתחים דרכם יכולים להיכנס בעלי חיים נושאי קריצות. חשוב מאוד לרחוץ את חיות המחמד ולטפל בהן באופן קבוע, וכן לכבס את מקום המרבץ שלהם וכל צעצוע בד שיש לחיות המחמד. אם באזור מגוריכם יש הרבה יונים אזי הרחקת יונים יכולה להיות דרך מצויינת להדברת קרציות מאחר והקרציות נמצאות גם על יונים.

הדברת קרציות
ישנן מספר חומרים אשר משמשים להדברת קרציות, חלקם בריסוס וחלקם באבקה. יש להתאים את החומר לאזור המדובר, ולוודא שלא מרססים ליד פתחי האוורור של הבית. בנוסף יש להזהר מאוד בעת פזור הרעל מאחר ומדובר ברעל שהורג גם פרפרים ודבורים. בנוסף, חשוב לשים לב שחתולים רגישים מאוד לרעלים ולכן להשתמש בחומרים אליהם הם לא רגישים, או רק במקומות אליהם הם לא יכולים להגיע.

הדברת קרציות בבעלי חיים נעשית על ידי קולרים ואמפולות. מאחר ומדובר בחומרים אשר באים במגע עם בעל החיים ונשארים עליו לתקופת זמן ארוכה, חשוב לשים לב שמדובר בחומר שאינו מסוכן לבעל החיים (בדגש על חתולים).
הדברת קרציות על ידי מדביר נעשית בחומרים כימיים ובעת הריסוס המקומות בהם המדביר יתמקד יהיו שטחים פתוחים, פאנלים, משקופים, קירות הבית, סדקי הפנלים.

חשוב לשים לב שבהחלט סביר להיתקל בקרציה מידי פעם אם אתם גרים בבית קרקע או מגדלים כלב. במקרה כזה כדאי פשוט להרוג את הקרציה לטפל בכלב ולעקוב אחר ההנחיות שכתובות למעלה. הבעיה נוצרת אם אתם נתקלים במספר רב של קרציות ביום. במקרה כזה מומלץ מאוד לקרוא למדביר.