הדברת תולעי עץ

תולעי עץ הן שלב הזחל בהתפתחותו של העש. הזחלים חודרים לעץ ואוכלים אותו. כך נוצרות תעלות בעץ אשר מביאות להרס שלי רהיטים ועצי נוי.

זיהוי תולעי עץ
ניתן לזהות את הימצאותם של תולעי עץ על ידי שמיעת רעשים בוקעים מתוך העץ. לעיתים ניתן למצוא בבית סימני נסורת ולעיתים ניתן אף לראות את התולעים. הבעיה עם תולעי העץ היא שאין דבר כזה זיהוי מוקדם. אם אתם רואים סימנים של תולעי עץ ברהיטים שלכם, הנגע הוא כבר גדול ואסור להתמהמה ולקרוא למדביר מקצועי שיפטר לכם מתולעי העץ. הדברת תולעי עץ

הדברת תולעי עץ
חשוב לציין מיד שהדברת תולעי עץ אינה הדברה מונעת אלא הדברה אשר מטפלת בבעיה קיימת, והטיפול לא ימנע מהבעיה לחזור על עצמה. הדברת תולעי עץ צריכה להעשות בזהירות מכיוון שאין ברצוננו לפגוע בעץ. מצד שני, ההדברה צריכה להיות יסודית ולהגיע לכל חלקי העץ כדי להגיע אל כל תולעי העץ.

אפשרות הדברת תולעי עץ אחת היא הזרקת חומרי הדברה אל תוך העץ. דבר זה אפשרי כאשר העץ הוא מחוספס, לא אחיד ויש בו חריצים. צורה נוספת, הנפוצה ביותר של הדברת תולעי עץ היא איוד . איוד וחיטוי נעשים עוד במכולות בהם מיובאים הרהיטים או העצים.

הזרקת חומרי הדברה אל תוך העץ היא שיטה הנעשית בריהיטים גדולים כגון שידות, מדרגות מעץ, ארונות מטבח, שידות ועוד. השיטה השניה, שיטת האיוד, היא השיטה הנפוצה בישראל. בשיטה זו אוטמים את הרהיט בניילון אטום, מכניסים את הגז וסוגרים את הרהיט לשבוע שלם. הגז מגיע אל כל העץ והורג את כל התולעים וכל הביצים. לאחר שפותחים את הרהיט חשוב להתרחק ממנו ולאפשר לו להתאוורר.

הדרך הטובה ביותר למנוע את הצורך בהדברת תולעי עץ היא על ידי הימנעות. אין להביא עצים שלא עברו חיטוי אל הבית. זרדים ועצים, רהיטים וקישוטים עשויים מעץ מחנויות יד שניה או שוק הפשפשים הינם בעלי סיכוי גבוה להיות עם נגע של תולעי עץ. הנגע הזה יכול להתפזר גם אל רהיטים אשר עברו בעבר חיטוי והגיעו מחנויות.