ריסוס לבית

ריסוס לביתריסוס לבית הוא אחד הדברים שכל אחד צריך לעשות אחת לכמה זמן. ריסוס לבית עוזר לשמור על הבית מוגן מפני מזיקים שונים כגון נמלים, ג’וקים, טרמיטים,צרעות, עכברים ועוד ועוד. כאשר מזמינים ריסוס לבית יש לקחת בחשבון מגוון של גורמים. ישנם הרבה מאוד טיפים להדברה ביתית שניתן לפרט. כאן תוכלו למצוא כמה מהם.

ריסוס לבית – זיהוי מוקדם וטיפול מוקדם
בית הוא אחד מאותם מקומות ריסוס בהם לא כדי להתמהמה לפני שמזמינים מדביר, אולם, עדיף כמובן להימנע מלהגיע למצב בו יש צורך במדביר מקצועי. לכן חשוב לשמור על הבית נקי, לא להשאיר אוכל בחוץ ולדאוג לאוורר סדינים, ספות, ומזרונים אחד לתקופה. מעבר לכך לעיתים ניתן באופן מידי ומקומי לפתור בעיה על ידי ריסוס לבית הנעשה לא בעזרת מדביר, אלא באמצעות חומרי הדברה אשר ניתן למצוא בסופר.

אולם, חשוב לשים לב שחומרים אלו הינם לעיתים קרובות פתרונות זמניים בלבד. ריסוס של שורת נמלים, יהרוג את הנמלים אבל לא ימנע מנמלים אחרות להגיע אל הבית ולכן חשוב לזהות מתי ניתן לעשות ריסוס לבית בעצמנו ומתי יש לקרוא למדביר מקצועי.

ריסוס לבית – מי נמצא בבית?
כאשר מזמינים ריסוס לבית חשוב ליידע את המדביר מי הם דיירי הבית. בבית בו נמצאים רק מבוגרים,ייתכן וינתן יהיה לפנות את הבית לזמן קצר יותר. לעומת זאת אם בבית גרים גם ילדים קטנים או בעלי חיים הרי שהריסוס לבית יצריך פינוי של דיירי הבית ואולי אף יהיה צורך להישאר מחוץ לבית למשך כמה שעות או כמה ימים.

ריסוס לבית – איזה מזיק יש להשמיד?
כמובן שמזיקים שונים דורשים הדברה מסוג שונה ולכן כאשר מזמינים ריסוס לבית יש ליידע את המדביר מי הוא המזיק שהשתלט לכם על הבית. עכברים, נמלים, ג’וקים צרעות ומזיקים אחרים – לכל אחד מהם אמצעי הדברה אחרים.

ריסוס לבית – כימי או ירוק?
כמעט לכל המזיקים יש כיום אפשרויות שונות להדברה. ניתן לעשות הדברה כימית או הדברה ירוקה. כיום ישנם חומרי הדברה לבית אשר נוצרים מחומרים טבעיים ומבוססים על אמצעי גירוש מזיקים הקיימים בטבע, כגון ריחות הדוחים את המזיק. כך ניתן לעשות ריסוס לבית אשר הינו פחות מזיק לבני אדם ולסביבה. כתוצאה מכך ייתכן שגם לאחר הריסוס תוכלו לחזור מיד הבייתה, ואולי אף כלל לא לעזוב.

ריסוס לבית – איפה נמצא הבית?
יש הבדל בין ריסוס לבית קרקע שיש בו חצר הנמצא במושב או קיבוץ לבין דירה בעיר. במושב או קיבוץ למשל יש אפשרויות רבות יותר של פרעושים, קרציות ומזיקים אחרים אשר נמצאים בבעלי חיים או בחול. בדירה בעיר לעומת זאת בהחלט ישנה סבירות רבה יותר לבעיית יונים. לכן, מיקומו של הבית הינו חשוב ומשפיע על בעיות פוטנציאליות העלולות לפרוץ בעת הדברה בבית.